Kołdra kołdrze nie równa...

Potencjalnemu klientowi, który nie zna tematyki puchowej pościeli trudno odnaleźć się w gąszczu chwytliwych haseł, dlatego postanowiliśmy napisać krótki poradnik.

Szyjemy kołdry z puchu gęsiego niemal 20 lat, ale dopiero od 2 lat rośnie liczba "producentów" tzw. kołder puchowych, które to z kołdrą puchową nie mają nic wspólnego.

Puch gęsi kosztuje w hurcie minimum 100 zł/kg! Łatwo więc obliczyć kiedy "producent" pisze na swojej stronie, że stosuje w kołdrze czysty puch gęsi 2 kg i sprzedaje ją za 200 zł, to nie jest w stanie nawet zakupić materiału do takiej kołdry! Nie mówiąc już o opłaceniu podatków i szwaczek.

Co więc znajduje się w takiej kołdrze?

Odpowiedź jest prosta.... Wszystko!

Tanie kołdry "puchowe" są produkowane przede wszystkim w Chinach, Indiach oraz w Pakistanie, czyli w krajach gdzie nikt nie kontroluje co w takiej kołdrze się znajduje. Kołdry przypływają do europy w gotowych zestawach lub pojedynczo, zapakowane są w małe plastikowe torby z zameczkiem. W tych krajach można zamówić również kołdry wysokiej jakości, jednak będą one droższe od kołder proponowanych przez prawdziwych polskich producentów, ponieważ musimy dodać koszty kontenera, w którym płyną i oclenia.

Wracając do tematu, w tanich kołdrach znajdą Państwo przede wszystkim zmielone pierze z brojlerów kurzych i kaczych, sylikony pucho-podobne (rakotwórcze) oraz strzępki materiału, który pozostał z produkcji (takie dobicie wagi). Skąd to wiemy? ano stąd, że nieraz zakupiliśmy taką kołdrę i ją rozpruliśmy! Taki wsad nie jest ani odpylony, ani wyprany (nie wspominając już o praniu w gorącej wodzie, która dopiero zabija drobnoustroje).

Jak ustrzec się przed takimi produktami?

1. Omijajmy bardzo tanie kołdry z opisem 100% puch gęsi.

2. Omijajmy chwytliwe hasła pochodzenia puchu! W Polsce puch gęsi pozyskuje się w 90% z gęsi białej kołudzkiej, która jest ekologiczną gęsią hodowlaną eksportowaną głównie do Niemiec. (nie pozyskuje się puchu z gęsi podhalańskiej, mazurskiej czy wielkopolskiej).

3. Szukajmy producentów, którzy piorą puch w gorącej wodzie! niewyprany i nieodpylony puch posiada nieprzyjemny zapach.

4. Warto zapytać producenta kołder, czy sprzedaje sam puch gęsi, jeżeli będzie wymigiwał się od sprzedaży, to powinniśmy wzmożyć czujność...

5. Jeżeli już zakupiliśmy taką kołdrę rozprujmy ją lekko, wyciągnijmy wsad i sami przekonajmy się co jest w środku!

Następny artykuł poświęcimy praniu kołder puchowych, ponieważ w tej materii pseudo-producenci również stosują chwytliwe zabiegi...

pozdrawiamy serdecznie,

Zespół poscielrodzinie.pl

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl