Jaką kołdrę na zimę wybrać?

Ciepłe kołdry zimowe - jaką na zimę wybrać?

Spis treści:

Jakie ciepłe kołdry na zimę mamy do wyboru?

Na sezon jesienno-zimowy producenci kołder polecają nam przede wszystkim kołdrę zimową. To najgrubsza ciepła kołdra, która ma ochronić nas przed chłodem nawet wówczas, gdy na zewnątrz panować będzie siarczysty mróz.

Możemy nabyć również model wielosezonowy, który teoretycznie może być używany przez cały rok. Dlaczego teoretycznie? Ponieważ zarówno kołdry całoroczne, jak też kołdry na zimę nie u każdego się sprawdzą. Nie ma uniwersalnego rozwiązania – kołdry na zimę dobieramy indywidualnie do własnych potrzeb i oczekiwań.

Ciepłe kołdry zimowe – kiedy warto po nie sięgać?

Najlepsza kołdra zimowa jest uwielbiana przede wszystkim przez nocnych zmarzlaków, którzy kochają ciepło i mogą spać przykryci pierzyną aż po same uszy. Z pewnością docenią je także osoby, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia układu krążenia, objawiające się wiecznie zimnymi rękoma bądź nogami.

Powinniśmy po nie sięgać również wtedy, gdy temperatura otoczenia gwałtownie spadnie, a w naszym domu zrobi się chłodniej, niż zwykle. Ciepła kołdra zimowa będzie niezastąpiona, kiedy termometr w sypialni wskaże 18°C lub mniej. Co prawda, niższa temperatura gwarantuje zdrowszy sen i zwiększa naszą aktywność w ciągu dnia, jednak nie wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do spania w takich warunkach. Wówczas ciepła kołderka będzie najlepszym rozwiązaniem. Świetnie sprawdzi się tu ciepła kołdra puchowa zimowa, która doskonale nas ogrzeje.

Co zamiast ciepłej kołdry zimowej?

W niektórych mieszkaniach na próżno szukać ciepłych i grubych kołder zimowych, nie wszyscy ich bowiem potrzebujemy. Jeśli nasz blok lub dom ma ocieplone ściany zewnętrzne, a grzejniki zimą rozgrzane są do granic możliwości, poczciwą pierzynę po babci możemy schować głęboko. Taka kołdra na zimę nie sprawdzi się w sypialniach, w których temperatura powietrza nie spada poniżej 24°C. Nie powinny z niej korzystać także osoby, które mają problem z nadmiernym poceniem. Wydzielanie potu to reakcja obronna organizmu – nasze ciało samo buntuje się przed ciepłem, powinniśmy więc być czujni i zwracać uwagę na sygnały, które nam wysyła. Rezygnacja z zimowej kołdry wynikać może także z naszych nawyków i upodobań. Ci, którzy są zimnolubni z natury, z pewnością nie przepadają także za ciepłem podczas snu.

Alternatywą dla kołdry zimowej może być więc wspomniana już wcześniej kołdra wielosezonowa. Idealnie sprawdzi się w dobrze ogrzanych mieszkaniach, pokochają ją także osoby, które do snu lubią przykrywać się czymś lżejszym.

Kołdry puchowe zimowe możemy także zamienić na całoroczne. Te modele pobierają powietrze z otoczenia, a następnie ogrzewają je do temperatury naszego ciała, gwarantując optymalne warunki do spania. Poza tym są wyjątkowo lekkie. Ważą tyle, co puszek – w przenośni i dosłownie.

Kołdra na zimę - Nasze wnioski

Podsumujmy więc zebrane informacje i zdecydujmy, jaka kołdra będzie dla nas najlepsza. Ciepłe kołdry zimowe, które dedykowane są na sezon jesienno-zimowy, najlepiej sprawdzą się w chłodnych sypialniach, w czasie dużych spadków temperatur lub w przypadku, gdy jesteśmy zmarzlakami. Jeśli temperatura w naszym domu utrzymuje się przez cały rok na tym samym poziomie, sięgnijmy raczej po kołdrę całoroczną. Skutecznie uchroni nas przed chłodem, jednocześnie zabezpieczając ciało przed nadmiernym przegrzaniem.

Teraz możemy przejrzeć sklepowe oferty i wybrać kołdrę zimową, która zapewni nam komfortowy oraz zdrowy sen. Dzięki niej jesienno-zimowe noce upłyną nam przyjemnie, a rano obudzimy się wypoczęci i zrelaksowani.

 

Kołdra na zimę, ciepłe kołdry zimowe - Podobne wyszukiwania:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl