Użytkowanie wyrobów z puchu i pierza

Jak użytkować wyroby z puchu i pierza

W dzisiejszych czasach technologia szycia pościeli z puchu i pierza pozwala na produkcję naprawdę trwałych wyrobów. Nie powinniśmy jednak zapominać o odpowiednim użytkowaniu kołder i poduszek, dzięki czemu będą służyły nam wiele lat i utrzymamy je w odpowiedniej czystości.

Musimy pamiętać, że kołdrą trzeba się przykrywać, nie wolno na niej leżeć lub skakać, ponieważ puch po pewnym czasie może stracić sprężystość i co za tym idzie właściwości izolacyjne. Powinniśmy zachować ostrożność udostępniając pościel do zabawy dzieciom. Nie należy również dopuszczać zwierząt domowych do kontaktu z wyrobami puchowymi.

Naturalny puch potrafi podczas snu przyjąć wilgoć z ciała człowieka i wydalić ją w ciągu dnia, dlatego bardzo istotne jest wysuszenie kołdry zanim schowamy ją do pojemnika na pościel lub zaścielimy łóżko narzutą. Kołdrę powinniśmy codziennie lekko „strzepać”, aby mogła się napowietrzyć. Oczywiście nie mamy codziennie tyle czasu, aby wystawić naszą pościel do suszenia na dworze lub balkonie, więc polecamy wietrzenie sypialni. Pozwala to na odparowanie wilgoci, a także na utrzymanie puszystości i świeżości wyrobów puchowych.

Zachęcamy naszych klientów do wietrzenia pościeli na dworze przynajmniej kilka razy w roku, oczywiście jeżeli panują odpowiednie warunki atmosferyczne, pamiętajmy przy tym, że nie wolno jej wystawiać na działanie promieni słonecznych. Kołdry można również wietrzyć na mrozie, nie powinniśmy jednak przesadzić z czasem takiego „mrożenia”, ponieważ puch szybko chłonie wilgoć. Wywietrzona pościel, pozbawiona zapachów zapewni nam doskonały sen.

Zastosowanie się do powyżej instrukcji pozwoli nam cieszyć się kołdrami i poduszkami przez wiele lat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl