Poduszka z puchu czy pierza? Wady i zalety

poduszka z puchu czy pierza

Puch czy pierze – poznaj wady i zalety tych wypełnień! 

Zanim poznasz argumenty przemawiające za lub przeciw tym dwóm rodzajom wypełnienia, warto dowiedzieć się, jaka jest między nimi różnica. Puch, jak sama nazwa wskazuje, to bardzo delikatny puszek, który tworzony jest z piór embrionalnych. Pierze to nic innego jak dość drobne pióra ostateczne, najczęściej kacze lub gęsie. 

O czym należy pamiętać

kiedyś takie poduszki dla wielu osób stanowiły wręcz towar luksusowy, ale aktualnie nowoczesne pozyskiwanie surowców obniża koszty produkcji. Poduszki czysto puchowe są droższe niż te z niewielką ilością pierza, jednak trzeba pamiętać, że poduszka czysto puchowa szybciej traci swoją sprężystość, dlatego do naszych poduszek dodajemy nieco pierza.

Trudnością może okazać się czyszczenie. Żeby nie zniszczyć produktów i zachować ich właściwości, najlepiej oddać je w ręce specjalistów z pralni chemicznej, którzy je prawidłowo wypiorą i zadbają o dobrą kondycję, co zdecydowanie wydłuży trwałość. 

Zalety naturalnych wypełnień

Jeśli interesuje Cię miękka, sprężysta i wygodna poduszka, puch ipierze są najlepszą opcją. Pióra ostateczne są bardziej elastyczne, poduszki nie odkształcają się pod wpływem ciężaru ciała i zapewniają wysoki komfort podczas odpoczynku. Dodatkowo są lekkie, dają dużo ciepła i dobrze absorbują wilgoć. Sporym plusem jest też przewiewność piór, dzięki czemu nawet w upalne lato przyjemnie śpi się na naturalnej poduszce. 

Jaki rodzaj wsadu lepiej wybrać? 

Zastanawiasz się, która poduszka – z puchu czy pierza – jest dla Ciebie lepszą opcją? Różnice są niewielkie. Głównym aspektem jest tutaj cena, bo pierwszy wariant jest trochę droższy niż drugi. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na wsad mieszany, łączący w sobie dwa rodzaje wypełnienia. Producent w ten sposób zmniejsza cenę towaru, jednocześnie osiągając bardzo wysoką jakość proponowanych artykułów. Elementy pościeli są nadal miękkie i sprężyste, a przy okazji, każdy może sobie pozwolić na ich zakup. Na stronie PoscielRodzinie.pl dostępne są najróżniejsze modele w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Wybierz naturalne wypełnienie do poduszki! 

Każdemu zależy na tym, żeby się wysypiać, bo ma to ogromny wpływ na funkcjonowanie w ciągu dnia. Oprócz wybrania najlepszego wsadu i zdecydowania: puch czy pierze, warto dopasować też kształt i rozmiar poduszki do swoich potrzeb, by maksymalnie zadbać o wygodę. Sprawdź produkty dostępne na stronie internetowej. Nasz asortyment ma dobre opinie, które wynikają z wysokiej jakości. Postaw na naturalne wypełnienie i ciesz się wyjątkowym komfortem podczas spania! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl