Kołdra na lato - jak dokonać właściwego wyboru?

 Kołdra na lato

Kołdra na lato - jak dokonać właściwego wyboru?

Spis treści:

Porządne wysypianie się pozytywnie wpływa na zdrowie i codzienne samopoczucie. Wiele osób przyznaje jednak, że latem ciężko o dobry, mocny sen. Pod grubą kołdrą bywa za gorąco, a odkrywanie się sprawia znów, że odczuwa się nieprzyjemny chłód. Jak temu zapobiec? Wystarczy wybrać odpowiednią kołdrę letnią!

Syntetyczna czy naturalna?

Na początek warto zdecydować się na konkretny materiał. Wypełnienie puchowe (najwyższej jakości puch gęsi) to popularny, ekologiczny rodzaj wsadu do kołder. Ze względu na swe właściwości:

  • przepuszczalność – zapewniająca dobrą termoregulację,
  • miękkość i delikatność
  • brak syntetycznych materiałów

Kołdry puchowe są popularnymi tekstyliami do sypialni w Polsce. Decydując się na ten rodzaj produktu, trzeba patrzeć na podaną przez producenta gramaturę. W przypadku modeli letnich wartość ta zazwyczaj nie przekracza 1000 g. Dla tych, którzy preferują tańsze wyroby, dobrym rozwiązaniem będzie kołdra silikonowa (syntetyczna) lub nieco droższa, naturalna propozycja – letnia kołdra bambusowa.

Właściwy rozmiar

Kolejny krok to wybór rozmiaru. Kołdry puchowe letnie dla dwóch osób zwykle mają wymiary 200 cm x 200 cm albo są jeszcze większe. Dla szczególnie wysokich najlepsza będzie kołdra o długości 240 cm. Jednoosobowe kołdry są oczywiście węższe. Warto dopasować wielkość zarówno do indywidualnych preferencji, jak i do rozmiarów łóżka – zwisająca z niego kołdra może się bowiem szybciej brudzić i spadać na podłogę podczas snu. W przypadku podwójnego łóżka należy zdecydować, czy lepsza będzie jedna duża, wspólna kołdra na lato, czy też dwie mniejsze.

Kołdra puchowa letnia – jakość a cena

Robiąc zakupy, trzeba zwrócić uwagę na to, jak jest szyty dany produkt. Zastosowanie specjalnych taśm, oddzielających poszczególne komory w kołdrze puchowej sprawia, że wypełnienie nie przemieszcza się oraz nie zbija. Dzięki temu zawsze jest rozłożone równomiernie. Nie bez znaczenia jest też materiał zewnętrzny – warto, aby była to czysta bawełna o gęstości splotu zapobiegającej wydostawaniu się puchu na zewnątrz. Trzeba pamiętać, że cena idzie często w parze z jakością. Kupując droższą kołdrę na lato, można liczyć na to, że jej wypełnienie to prawdziwy, starannie wyselekcjonowany i wyczyszczony puch. Komfort snu w lecie, przy upałach, w dużej mierze zależy od właściwie wybranej kołdry. Nie warto na niej oszczędzać. Przemyślany zakup letniej kołdry to gwarancja solidnego wypoczynku i spokojnego snu – bez przewracania się z boku na bok z gorąca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl